Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00040 005177 20935448 na godz. na dobę w sumie

kategoria: ebooki
>>

NOWOŚCI dodane od twojej poprzedniej wizyty: +4059
Wydawnictwo Stara Szkoła po 11,99 złPowieści Heather Morris do 40% taniejLiteratura piękna z wydawnictwa Videograf do 40% taniej
2021-02-26
Jaśkowe ambicje - ebook/epub
Jaśkowe ambicje - ebook/epub
Władysław Reymont-33%
Avia Artis

„Jaśkowe ambicje„ to opowiadanie Władysława Reymonta, pisarza, prozaika i nowelisty, laureata Nagrody Nobla w dziedzinie literatury.

 

“Dzwonek brzęczał coraz niecierpliwiej.

 Ale Jasiek ani drgnął; wyglądał oknem na szarą drogę, obsadzoną wierzbami, a wlekącą się wskroś ogromnych pól, poznaczonych kępami drzew.

 — Jasiek, jaśnie pan dzwoni! — wrzasnęła przelatująca pokojówka...

Pielgrzymka do Jasnej Góry - ebook/epub
Pielgrzymka do Jasnej Góry - ebook/epub
Władysław Reymont-33%
Avia Artis

„Pielgrzymka do Jasnej Góry„ to reportaż Władysława Reymonta, pisarza, prozaika i nowelisty, laureata Nagrody Nobla w dziedzinie literatury.

 

Pielgrzymka z 1894 roku nie miała być tylko wydarzeniem religijnym, ale i zakamuflowaną demonstracją patriotyczną dla uczczenia setnej rocznicy insurekcji kościuszkowskiej. Reymont, będący ówcześnie początkującym pisarzem, został nakłoniony do przyłączenia się do pielgrzymki i spisania...

Przysięga - ebook/epub
Przysięga - ebook/epub
Władysław Reymont-33%
Avia Artis

„Przysięga„ to opowiadanie Władysława Reymonta, pisarza, prozaika i nowelisty, laureata Nagrody Nobla w dziedzinie literatury.

 

“ Naczelnik rzucił gazetę i gniewnie spojrzał na wchodzącego. A starszy, wyprężając się przy drzwiach, meldował pokornie:

 — Przypędziłem wszystkich.

 — Gdzie są?

 — W podwórzu.

 — Dobrze, niech poczekają. A pilnować, to buntownicy...

Z pamiętnika - ebook/epub
Z pamiętnika - ebook/epub
Władysław Reymont-33%
Avia Artis

„Z pamiętnika„ to zbiór opowiadań Władysława Reymonta, pisarza, prozaika i nowelisty, laureata Nagrody Nobla w dziedzinie literatury.


W skład tego zbioru wchodzi 9 opowiadań, w tym: Z pamiętnika, W jesienną noc, Przy robocie, Legenda wigilijna czy W głębiach.

Sprawiedliwie - ebook/epub
Sprawiedliwie - ebook/epub
Władysław Reymont-33%
Avia Artis

„Sprawiedliwie„ to powieść Władysława Reymonta, pisarza, prozaika i nowelisty, laureata Nagrody Nobla w dziedzinie literatury.

 

Główny bohater ucieka z więzienia do rodzinnej wsi. Został skazany na trzyletni areszt za to, że pobił rządcę – a uczynił to w obronie honoru swojej ukochanej. Jego przybycie przysporzy jednak wielu kłopotów mieszkańcom wsi.

 

Pewnego dnia - ebook/epub
Pewnego dnia - ebook/epub
Władysław Reymont-33%
Avia Artis

„Pewnego dnia...„ to nowela Władysława Reymonta, pisarza, prozaika i nowelisty, laureata Nagrody Nobla w dziedzinie literatury.

 

Główny bohater, jest mieszkańcem nowoczesnego miasta. Fabryka, w której pracuje, wydaje się sterować całokształtem jego życia. Pewnego dnia odkrywa świat, o którym dawno zapomniał.

 

Szczęśliwi - ebook/epub
Szczęśliwi - ebook/epub
Władysław Reymont-33%
Avia Artis

„Szczęśliwi„ to opowiadanie Władysława Reymonta, pisarza, prozaika i nowelisty, laureata Nagrody Nobla w dziedzinie literatury.

 

“ Poprawiła sobie czerwonej chustki na głowie i dziobała pogrzebaczem drwa w kominie, nie śmiejąc mówić więcej, tylko z pod oka rzucała spojrzenia na siedzącego pod oknem. Patrzała się z jakąś pokorą i żałością na jego twarz pochyloną, suchą...

1984 - ebook/epub
1984 - ebook/epub
George Orwell-15%
WAB

1984 George'a Orwella jest porażającą wizją totalitarnej przyszłości, w której wszyscy są niewolnikami despotycznego reżimu. Wydanie w nowym tłumaczeniu (pierwszy polski przekład wykonany po 1990 roku).

'To był kwiecień, zimny bezchmurny dzień, zegary biły trzynastą'.

Pierwsze zdanie słynnej antyutopii George'a Orwella rozpoczyna opis totalitarne go świata, w którym miłość nie istnieje...

2021-02-25
Pierścienie Saturna. Angielska pielgrzymka - ebook/epub
Pierścienie Saturna. Angielska pielgrzymka - ebook/epub
W.G. Sebald-17%
Ossolineum

Opowieść o podróży, w której najważniejszym bohate­rem jest czas. Narrator, alter ego autora, wyrusza w meandryczną wędrówkę po odległych zakątkach Anglii Wschodniej, odsłaniając niezwykłe losy podupadających miasteczek i opuszczonych zamków. Ale każdy cel oka­zuje się zaledwie przystankiem, zaułkiem w nieskończo­nym labiryncie zapomnianych historii i dalekich krain.
Pierścienie Saturna są wyjątkowym popisem erudycji...

Wegetarianka - ebook/epub
Wegetarianka - ebook/epub
Han Kang-15%
WAB

Głośna powieść Han Kang, jednej z najwybitniejszych koreańskich pisarek, za którą zdobyła międzynarodową nagrodę The Man Booker Prize w 2016 roku.

Historia kobiety, która chciała wyrazić swój bunt i zmienić swoją codzienność.

Yong-hye i jej mąż prowadzą zwykłe życie. Gdy jednak makabryczne obrazy senne zaczynają nękać Yong-hye, niespodziewanie kobieta postanawia zrezygnować z jedzenia mięsa...

Golem - ebook/epub
Golem - ebook/epub
Maciej Płaza-15%
WAB

Wywodzący się z żydowskich tradycji golem, mający postać człowieka, lecz pozbawiony duszy, od wieków rozpala wyobraźnię. Można go spotkać w chasydzkich legendach, literaturze jidysz i w popkulturze. Maciej Płaza przywołał jego postać, by zanurzyć czytelnika w świecie sztetla na Podolu z początku XX wieku. Wątki kabalistyczne i mesjańskie równoważą się z realistycznym obrazem kultury i obyczajów chasydów...

Powszechne braterstwo - ebook/epub
Powszechne braterstwo - ebook/epub
John Galsworthy-1%
Avia Artis

“Powszechne braterstwo” to powieść Johna Galsworthy’ego, brytyjskiego powieściopisarza, nowelisty, poety i dramaturga, laureata Nagrody Nobla w dziedzinie literatury.

 

“Jej oczy, zielonawo szare, któremi często spoglądała ironicznie, w obawie, żeby nie zdradzić tego, co działo się w jej duszy, wpatrywała się badawczo w wystawioną błękitną suknię, jakgdyby chcąc przeniknąć do dna...

2021-02-24
Tylko góry będą ci przyjaciółmi. Słowa z więzienia Manus - ebook/epub
Tylko góry będą ci przyjaciółmi. Słowa z więzienia Manus - ebook/epub
Behrouz Boochani-16%
Książkowe Klimaty

„Tylko góry będą ci przyjaciółmi” to relacja z kilkuletniego pobytu Behrouza Boochaniego w australijskim obozie dla uchodźców Manus Regional Processing Centre.

Książka – pieczołowicie wystukiwana na ekranie telefonu komórkowego, przesyłana WhatsAppem do Omida Tofighiana, tłumacza z farsi na język angielski – fragment po fragmencie, miesiąc po miesiącu, rok po roku, odsłania przed czytelnikami wstrząsający obraz koszmaru...

A ślady zasypał piasek - ebook/epub
A ślady zasypał piasek - ebook/epub
Zofia Jeżewska
Wydawnictwo MG

Ależ lekko napisana, jak piasek przesypuje się ze strony na stronę. Romantyczna , polityczna i sensacyjna. Wszystkie te wątki dopełniają się znakomicie w tej książce pełnej zagadek, niespełnionej miłości, wielkich wydarzeń politycznych Syrii lat 30tych, fascynujących opisów pustyni i wydobywanych spod niej zagadek historii.

A wszystko dzieje się w Palmyrze, stolicy królowej Zenobii...

2021-02-20
Jezioro Dargin - ebook/epub
Jezioro Dargin - ebook/epub
Wojciech Chmielewski-14%
Czytelnik

Po przedwczesnej śmierci przyjaciela główny bohater i narrator tej współczesnej powieści – zwolniony właśnie z pracy w redakcji w radiu warszawski inteligent – wyjeżdża nad mazurskie jeziora, by móc psychicznie odpocząć, przemyśleć swoje dotychczasowe życie i obecne położenie. W powracających retrospekcjach przygląda się dziejom tej wyjątkowej przyjaźni, porównuje losy przyjaciela i swoje...

Wyborny trup - ebook/epub
Wyborny trup - ebook/epub
Agustina Bazterrica-20%
Mova

Dystopijna, prowokacyjna i niezwykle ważna powieść o moralności i ludzkich żądzach. Dla czytelników o mocnych nerwach.

Po Przemianie kwitnie handel „mięsem specjalnym”. Marco, syn rzeźnika, wie, jakimi prawami rządzi się ta branża. Pogrążony w rozpaczy po stracie ukochanej osoby z goryczą obserwuje upadek ludzkiej moralności. Pewnego dnia otrzymuje prezent od jednego z kontrahentów – żywą samicę...

2021-02-19
Pył - ebook/epub
Pył - ebook/epub
Bjørnstjerne Bjørnson
Avia Artis

“Pył” to opowiadanie Bjørnstjerne Bjørnsona, norweskiego pisarza, laureata Nagrody Nobla w dziedzinie literatury.

 

Odwiedziny u rodziny Atlungów owocują wieloma poważnymi konsekwencjami. Okazuje się, że Atlungowie mają nie lada problem ze swoją rodzicielską rolą. Przed panią Atlung maluje się wizja odebrania jej ukochanych synów…

 

2021-02-17
Suka - ebook/epub
Suka - ebook/epub
Władysław Reymont-28%
Avia Artis

„Suka' to opowiadanie Władysława Reymonta, pisarza, prozaika i nowelisty, laureata Nagrody Nobla w dziedzinie literatury.

 

“ — Acha! Już wiem, wiem.

 Przypomniała sobie Ewkę, zjeżdżającą z brogu po słupie.

 — Tylko nie patrz, jak będę schodziła.

 — Przez co?

 — No, nie patrz! — zawołała energicznie, rozczerwieniona i zła, że nie rozumiał dlaczego.

 Chłopak drwiąco się roześmiał i odwrócił...

Na zagonie - ebook/epub
Na zagonie - ebook/epub
Władysław Reymont-28%
Avia Artis

„Na zagonie„ to powieść Władysława Reymonta, pisarza, prozaika i nowelisty, laureata Nagrody Nobla w dziedzinie literatury.

 

“Długo nic nie było słychać, prócz monotonnego nieustannego plusku deszczu i drżącego, nerwowego szmeru drzew.

 Aż ów cień przysunął się bliżej i pochylił nad pijakiem.

 — Gospodarzu! Gospodarzu! — zaszemrał cichy głos.

 Chłop ocknął się; próbował powstać...

Zabiłem! - ebook/epub
Zabiłem! - ebook/epub
Władysław Reymont-28%
Avia Artis

„Zabiłem!„ to opowiadanie Władysława Reymonta, pisarza, prozaika i nowelisty, laureata Nagrody Nobla w dziedzinie literatury.

 

“— Czy to robota majchrem, na cicho?

 W odpowiedzi, Jędruś pokazał mu długi, wąski sztylet z szeroką rękojeścią, stal zamigotała kąśliwem ostrzem, niby błyskawica.

 — Bykowiby serca namacał... wystarczy połowa... — szepnął Michał.

 Jędruś uśmiechnął się dziwnie...

Cmentarzysko - ebook/epub
Cmentarzysko - ebook/epub
Władysław Reymont-28%
Avia Artis

„Cmentarzysko„ to nowela Władysława Reymonta, pisarza, prozaika i nowelisty, laureata Nagrody Nobla w dziedzinie literatury.

 

“ — Nie robi! Stoi! — zakrzyczał żałośnie i zmartwiał nagle, bo od miasta rozłożonego nieco niżej, że miał je całe przed sobą, z mrowiska dachów, wież i kominów, z burych, ciężkich tumanów dymów, jęły się wyrywać świsty fabryk, rwały się coraz częściej...

Z konstytucyjnych dni - ebook/epub
Z konstytucyjnych dni - ebook/epub
Władysław Reymont-28%
Avia Artis

„Z konstytucyjnych dni„ to utwór Władysława Reymonta, pisarza, prozaika i nowelisty, laureata Nagrody Nobla w dziedzinie literatury.

 

“Mam wrażenie, że niby oślepli i spętani balansujemy na linie, rozpiętej nad przepaścią — chcemy przejść na tamtą, jasną stronę...

 A wiadomo, że tylko szaleńcom udają się rzeczy zgoła niewykonalne.

 Więc oszalejmy — i niech się stanie dzień wytęskniony…”

 

Fragment...

Na krawędzi - ebook/epub
Na krawędzi - ebook/epub
Władysław Reymont-28%
Avia Artis

„Na krawędzi„ to opowiadanie Władysława Reymonta, pisarza, prozaika i nowelisty, laureata Nagrody Nobla w dziedzinie literatury.

 

“Oto „On“, władca świata, pan ziemi wszystkiej i mórz niezmierzonych i ludów nieprzeliczonych, już drugi dzień i noc drugą jakby na krawędziach bytu rozkołysany, niby na wahadłach rozpaczy i nadziei, czuwa zawieszony krwawemi oczami w przestrzeniach...

Legenda - ebook/epub
Legenda - ebook/epub
Władysław Reymont-28%
Avia Artis

„Legenda„ to opowiadanie Władysława Reymonta, pisarza, prozaika i nowelisty, laureata Nagrody Nobla w dziedzinie literatury.

 

„Maciej był mocno zgniewany; klął, potykając się o kamienie i głębokie wyboje. Tak go już ponosiło od paru dni, że, nie mogąc wytrzymać w samotności, wybrał się pomiędzy ludzi. Gryzła go bowiem dokuczliwie strata pięciu owiec, które, niewiadomo gdzie...

O człowieku, który chciał być królem - ebook/epub
O człowieku, który chciał być królem - ebook/epub
Rudyard Kipling-7%
Avia Artis

“O człowieku, który chciał być królem” to nowela Rudyarda Kiplinga, angielskiego prozaika i poety, laureata Nagrody Nobla w dziedzinie literatury.

 

„O człowiek, który chciał być królem” to opowieść Rudyarda Kiplinga o dwóch brytyjskich poszukiwaczach przygód w Indiach Brytyjskich, którzy stają się królami Kafiristanu, odległej części Afganistanu.

 

2021-02-16
Krosnowa i świat - ebook/epub
Krosnowa i świat - ebook/epub
Władysław Reymont-28%
Avia Artis

„Krosnowa i świat„ to zbiór nowel Władysława Reymonta, pisarza, prozaika i nowelisty, laureata Nagrody Nobla w dziedzinie literatury.

 

W skład tego zbioru wchodzi 16 utworów w tym takie nowele jak:

Pracy!, Lekcja życia, Dwa spotkania, Krzyk czy Powrót.

 

Fermenty - ebook/epub
Fermenty - ebook/epub
Władysław Reymont-33%
Avia Artis

„Fermenty„ to powieść Władysława Reymonta, pisarza, prozaika i nowelisty, laureata Nagrody Nobla w dziedzinie literatury.

 

„Fermenty” opisują dalsze losy Janki Orłowskiej, kobiety marzącej o karierze aktorskiej, bohaterki słynnej powieści Reymonta „Komediantka”.

 

Bunt - ebook/epub
Bunt - ebook/epub
Władysław Reymont-33%
Avia Artis

„Bunt„ to powieść Władysława Reymonta, pisarza, prozaika i nowelisty, laureata Nagrody Nobla w dziedzinie literatury.

 

Reymont opowiada historię krwawego buntu zwierząt przeciwko władzy człowieka. Rewolta, która zaczyna się od szczytnych haseł walki z niesprawiedliwością i uciskiem w imię budowy świetlanej przyszłości, przeistacza się w krwawą rzeź, prowadzącą do totalnego zniszczenia...

W palarni opium - ebook/epub
W palarni opium - ebook/epub
Władysław Reymont-28%
Avia Artis

„W palarni opium„ to opowiadanie Władysława Reymonta, pisarza, prozaika i nowelisty, laureata Nagrody Nobla w dziedzinie literatury.

 

„ Statek znowu skoczył tak raptownie, jak koń, uderzony niespodziewanie ostrogą; kilku podróżnych z wyższego pomostu I-ej klasy zleciało z trzcinowych foteli na sąsiadów, ja uderzyłem głową jakiegoś jasnowłosego olbrzyma, schowanego w żółty waterproof...

Tęsknota - ebook/epub
Tęsknota - ebook/epub
Władysław Reymont-28%
Avia Artis

„Tęsknota„ to opowiadanie Władysława Reymonta, pisarza, prozaika i nowelisty, laureata Nagrody Nobla w dziedzinie literatury.

 

„ Pierwsza była najstarsza, szczupła, wysoka, o twarzy jakby z białego wosku, oczy jej gorzały gromnicznym blaskiem i mądrość cierpienia opromieniała siwą głowę.

 Druga była w pełni lat, silna, różowa, o stromych piersiach i nienasyconych ustach...

Pokaż więcej...