Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00187 007369 20640947 na godz. na dobę w sumie
Fraszki igraszki. Część 3 - ebook/pdf
Fraszki igraszki. Część 3 - ebook/pdf
Autor: Liczba stron:
Wydawca: Wydawnictwo Psychoskok Język publikacji: polski
ISBN: 978-837-900-358-7 Rok wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> poezja >> fraszki, satyry, limeryki
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).
Trzeci już zbiór krótkich liryków Witolda Oleszkiewicza, który – idąc tropem najsłynniejszych fraszkopisarzy – zamknął w kilkuwersowych utworach swoje poglądy na temat współczesnego świata.

Zbiór krótkich kilkuwersowych, rymowanych i wierszowanych utworów o różnej tematyce. Jak to we fraszkach igraszkach bywa, wierszyki te przepełnione są ironią satyryczną. Autor jak w poprzednich częściach „Fraszek igraszek” nadaje swoim utworom osobisty wydźwięk i subiektywny charakter. Warto więc zapoznać się z tą częścią i skonfrontować ją z własnymi przemyśleniami. Tematy, które pisarz porusza w trzeciej części książki to m.in.: bieda, dobroć, samotność, płeć, miłość czy twórczość.
Fraszkopisarz po raz kolejny przedstawia nam swój punkt widzenia na różne pojęcia: zakłamanie, zazdrość, naiwność, pomyłka, ale też opisuje, kim według niego jest bałaganiara, niewolnik czy samobójca.
„Profesjonalista”: „Dobry aktor granej postaci nie udaje On się nią staje”. „Artyści”: Gwiazdy krajowe Rzadko stają się międzynarodowe”. „Panna młoda”: „Zwykle jest młoda, śliczna apetyczna I najszczęśliwsza na świecie. A nieraz ani pierwsze, ani drugie, ani trzecie”.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:


Gdzie kupić całą publikację:

Fraszki igraszki. Część 3
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: