Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00462 006683 18457303 na godz. na dobę w sumie
Droga Tadeusza Mazowieckiego - ebook/pdf
Droga Tadeusza Mazowieckiego - ebook/pdf
Autor: Liczba stron:
Wydawca: Wydawnictwo Psychoskok Język publikacji: polski
ISBN: 978-837-900-471-3 Rok wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> biografie >> mężczyźni
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).
Opowieść o jednym z głównych architektów III RP. Odwołując się do faktów, próbuje odpowiedzieć na pytania: kim był ojciec założyciel III RP? Dlaczego decyzje, które podjął, wciąż budzą kontrowersje?

„Droga Tadeusza Mazowieckiego” to pochylenie się nad działalnością premiera, przyjrzenie się jego żmudnej pracy nad zmianą otaczającego go świata. To analiza zmian zachodzących w poglądach młodego dziennikarza, działacza społecznego i w końcu posła na Sejm PRL. Książka ta przybliża ewolucyjną zmianę, która dojrzewała w umyśle Tadeusza Mazowieckiego. Czytelnik znajdzie w niej odpowiedź na to, co leży u podstaw najważniejszych decyzji podjętych podczas przewodniczenia Radzie Ministrów. Wybory personalne, stosunki z Niemcami i Związkiem Radzieckim, współpraca, a później spór z Lechem Wałęsą. Nie można zapomnieć też o działalności politycznej Premiera już w III RP, a także wielkiej roli, jaką odegrał podczas wojny w Jugosławii. Tadeusz Mazowiecki osadzony zostaje między swoimi współpracownikami i przeciwnikami, w epoce i w kolejnych chronologicznie ułożonych wydarzeniach, którym się przyglądał, w których uczestniczył i które go kształtowały.
Za co ceniony jest były premier? Za które posunięcia był szczególnie krytykowany? Skąd wzięła się „gruba kreska”, z którą zawsze będzie kojarzony? Odpowiedzi dotyczące działalności Tadeusza Mazowieckiego, a także fakty dotyczące jego życia osobistego znaleźć można na kartach niniejszej książki.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:


Gdzie kupić całą publikację:

Droga Tadeusza Mazowieckiego
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: