Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00440 012306 20628862 na godz. na dobę w sumie

Blogerzy Cyfroteki

Ranking współpracujących blogów zawierających recenzje książek publikowanych w Cyfrotece.

Ulubieni autorzy Najnowsze recenzje

Honorowa patronka tego działu - Pierwsza Blogerka Cyfroteki Karriba

Moda na czytanie
Moda na czytanie
Karriba+74
www.karriba.pl

Od kiedy prowadzisz bloga? - Dokładnie od 25 lipca 2012 roku :) Jakie jest Twoje największe osiągnięcie w blogosferze? - Naprawdę nie mam pojęcia :) Wiele rzeczy, które dzieją się wokół mojego bloga bardzo mnie cieszy, np. popularność cyklu Oko w oko czy to, że parę miesięcy temu udało mi się przejść na własną domenę. Jednak za swój największy sukces uważam chyba fakt, że regularnie mnie odwiedzacie - po prostu. Dziękuję :)
Od jak dawna książki są Twoją pasją? - Czytam odkąd pamiętam. Skłamałabym, gdybym w tym miejscu napisała coś innego. Tyle że w różnych okresach mojego życia książki odgrywały inną rolę. Czasem były bardzo ważne, a czasem mniej ważne. Tak się składa, że teraz są moim "dzień dobry" i "dobranoc". A wszystko przez bloga! :) Twoje "JA" w kilku słowach. - Moje JA jest bardzo głośne i bardzo rozgadane, w kilku słowach nie dałoby się o nim nic powiedzieć :))

Ulubione blogi Cyfroteki (pierwsza dziesiątka wg ilości ocenionych książek):

Na ostrzu książki
Na ostrzu książki
Maria Akida+632
naostrzuksiazki.pl

Zapraszam! Dosiądź się do nas i posłuchaj o książkach, które przeczytałam. Buduję z nich osobistą geografię literatury. Chciałabym, żeby każdy taką miał. Staram się o to jako bibliotekarz w szkole ponadgimnazjalnej. Wśród takiej młodzieży, jak Patrycja, która bardzo chciała tutaj ze mną być. Mało mi jednak. Łowię również czytelników w sieci. Stąd moja w niej obecność. Posłuchaj, poczytaj, może wybierzesz coś dla siebie.
Jeśli dołączysz do nas, będę spełniona. :)

Dowolnik
Dowolnik
Agnes+629
mcagnes.blogspot.com

Mój blog teraz przede wszystkim pełni funkcję notatnika, gromadzę tu wrażenia z przeczytanych lektur. Bo mam dziurawą głowę i za rok już nie będę pamiętać, o czym jest ta czy tamta książka, albo czy warto po tego czy owego autora sięgnąć jeszcze raz czy też niekoniecznie. Ruch na blogu cieszy, bo dyskusje są cenne i pouczające, ale nie to jest priorytetem. Ba, w statystyki prawie nie zaglądam.

Klub A+A. Ambrose i Andrew Vysotsky
Klub A+A. Ambrose i Andrew Vysotsky
Ambrose i Andrew Vysotsky+524
klub-aa.blogspot.com

Znajdziecie tutaj książki które sami przeczytaliśmy, które zdecydowanie uznaliśmy za godne polecenia, i które krótko opisaliśmy. Oczywiście, jak wszystko poza naukami ścisłymi, tak i oceny nasze są subiektywne. Mają jednak tę jedną zaletę w porównaniu do list bestsellerów, reklam i innych podobnych źródeł, z których czerpiemy informacje przed wyborem następnego czytadła, iż my nie jesteśmy zainteresowani w wywyższeniu jednych książek nad inne, jeśli nie są po prostu w naszej ocenie lepsze.

Pozycje Obowiązkowe
Pozycje Obowiązkowe
Izabela Witorzeńć (Wojek)+424
www.pozycjeobowiazkowe.pl

Podobno każdy z nas jest w jakiejś dziedzinie mistrzem świata. Gdyby się nad tym zastanowić, to ja jestem mistrzem świata w znajdywaniu czasu na chwilę z książką. Umiem czytać wszędzie o najdziwniejszych porach, czasami robiąc jednocześnie tysiąc innych rzeczy, czasami w skupieniu i ciszy. Ale jedno jest pewne - na pewno nie czytam wszystkiego. Książek jest tyle, że szkoda czasu, na byle co.

Blog powstał z myślą o osobach podobnych do mnie - jeżeli uwielbiacie filmy, książki, teatr, ale czasem nie wiecie, po co sięgnąć, zapraszam na tę stronę. Będę polecać tu naprawdę dobrą literaturę i filmy - takie, które robią wrażenie i pozostaną w Waszej pamięci, skłonią do przemyśleń. Być może od czasu do czasu pojawi się ostrzeżenie przed jakimś rozczarowaniem, jednak moim głównym zamierzeniem jest prezentacja prawdziwych perełek.

Myśli i słowa wiatrem niesione
Myśli i słowa wiatrem niesione
Anna Rychlicka+411
soy-como-el-viento.blogspot.com

W blogosferze jestem obecna od wielu lat. Najwyraźniej jednak, potrzebowałam sporo czasu, żeby założyć własny kącik, w którym będę dzielić się swoimi przemyśleniami dotyczącymi literatury, filmu i tego, co w danej chwili mnie zainteresuje.

Znajdziecie tu krótkie notki, dłuższe teksty, trochę muzyki, zdjęć oraz rankingów i zestawień, do których mam słabość.

Korci mnie czytanie...
Korci mnie czytanie...
Kornelia Pikulik-Czyż+340
korcimnieczytanie.blogspot.com

Kocham czytanie, kocham książki, ich zapach i dotyk...
Zapraszam wszystkich moli książkowych do zaglądania na mój blog i dzielenia własnymi spostrzeżeniami, refleksjami i planami czytelniczymi.

Przy kawie z książką
Przy kawie z książką
Krystian Ka+305
ksiazkaprzykawie.blogspot.com

Mam na imię Krystian, pochodzę z Podkarpacia. Jestem studentem socjologii na jednym z Wydziałów Zamiejscowych Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego im. Jana Pawła II. Lubię czytać książki niezależnie od gatunku literackiego. Nie spotkałem w swoim życiu książki, która spowodowałaby omijanie danego gatunku szerokim łukiem. Mam nadzieję, że tak zostanie. Lubię dobry film, niekoniecznie ten na podstawie książki. Ponadto lubię pracę zespołową, nie lubię samotności i ciszy. Uwielbiam masło orzechowe, kocham kawę i czekoladę pod każdą postacią.

... bo miłość do książek jest zaraźliwa ;)
... bo miłość do książek jest zaraźliwa ;)
Iwona S.+293
ja-ksiazkoholik.blogspot.com
Nazywam się Iwona, na chwilę obecną studiuje prawo. Jestem dziewczyną, która chciałaby pokazać otoczeniu, że pomimo ery e-booków i audiobooków, najlepszą wersją jest książka papierowa. Co niektórzy twierdzą także, że młode pokolenie stroni od czytanie, ponieważ nie jest modne i nie idzie z duchem czasu. Cóż, prowadząc ten blog chciałabym wszystkim tym twierdzeniom zaprzeczyć, bo nie ma nic lepszego od czytania tradycyjnej książki :) Z wielką chęcią zamieszkałabym w bibliotece lub jakiejś księgarni, gdzie miałabym wszystkiego pod dostatkiem :)
Literaturomania
Literaturomania
Wiki+282
literaturomania.blogspot.com

Mam na imię Weronika, mam 28 lat. Jestem absolwentką Wydziału Polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim o specjalizacji wydawniczo-edytorskiej oraz studiów podyplomowych z Prawa Autorskiego, Wydawniczego i Prasowego na UJ.
Uwielbiam kryminały, thrillery medyczne, horrory i literaturę kobiecą. Moi ulubieni pisarze to: Robin Cook, Paulo Coelho, Stephen King, Agatha Christie, Arthur Conan Doyle, Monika Szwaja.

W świecie słów - horror, kryminał, thriller
W świecie słów - horror, kryminał, thriller
Paulina Król+268
wswiecieslow.blogspot.com

Urodziłam się w Halloween, roku pańskiego 1985. Obecnie mieszkam u wrót Puszczy Białowieskiej. Pochodzę ze Stalowej Woli, studia ukończyłam w Poznaniu. Z wykształcenia jestem leśnikiem, z pasji entomologiem, ale przede wszystkim jestem wielbicielem literatury i niespełnionym artystą. Ten blog to jest mój kawałek podłogi. Nie jestem profesjonalnym recenzentem, tylko czytelnikiem. Moje recenzje NIE są obiektywne. Czasami krytykuję, ostro. Czasami - wychwalam pod niebiosa.


Ulubieni autorzy Blogerów Cyfroteki (minimum dwie recenzje):


Najnowsze recenzje i opinie (trzydzieści ostatnio dodanych):


Najlepsze blogi Ulubieni autorzy