Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00319 005084 19011149 na godz. na dobę w sumie
SZAMAN MORSKI - audiobook
SZAMAN MORSKI - audiobook
Autor: Długość nagrania: 10:36:00
Wydawca: QES Agency Język publikacji: polski
ISBN: 978-83-61593-01-0 Data wydania:
Lektor: Adam Szyszkowski
Kategoria: audiobooki >> dokument, literatura faktu, reportaże
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).

Ta publikacja została nominowana na Książkę Audio Roku 2008 w kategorii 'Literatura faktu i reportaże'.


 „ …Melodie utrwalają w pamięci to, co się oficjalnie nazywa „podwieczorek u kapitana”. Prawie każdy z obecnych dziwi się w duchu: kim jest ten człowiek? Kapitanem? Wielu z pasażerów spotkało w swoim życiu co najmniej kilku kapitanów, ale ten jest chyba kimś innym, chyba – Szamanem Morskim…”

'Szaman morski' składa się z  31 opowiadań – anegdot, w większości poświęconych kapitanowi żeglugi wielkiej Eustazemu Borkowskiemu. Ukazują one historię siedmiu polskich transatlantyków. W książce pojawiają się również inni, słynni kapitanowie: Mamert Stankiewicz, Zdenko Knoetgen, Edward Pacewicz.

Sam kapitan Borkowski dowodził „po królewsku” polskimi transatlantykami: SS 'KOŚCIUSZKO”, SS 'PUŁASKI', MS 'PIŁSUDSKI' i MS 'BATORY'. Był postacią niepowtarzalną w historii „polskiego morza”, niezwykle barwną, owianą legendą. Określany jako kapitan Siedmiu Mórz, wielki aktor, zaklinacz oceanu. Człowiek, któremu morza były łaskawe. Posiadał szósty zmysł i niesamowite szczęście. Szedł przez życie z dewizą 'To co daje nam szczęście nie jest fikcją'.

Karol Olgierd Burchardt - kapitan żeglugi wielkiej, najbardziej znany i ceniony polski pisarz marynista. Popularność swoich utworów zawdzięcza lekkiej formie opowiadań, zabarwionych humorem, wzbogaconych dawką wiedzy historycznej, znajomością tradycji i zwyczajów morskich. Posiadał niezwykłą umiejętnością narracji, właściwą mistrzom gawędy.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:

Pobierz darmowy fragment (mp3)

Gdzie kupić całą publikację:

SZAMAN MORSKI
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: