Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00418 006124 20269514 na godz. na dobę w sumie
Piaskowa Góra - audiobook 2R
Piaskowa Góra - audiobook
Autor: Długość nagrania: 12:00:00
Wydawca: Biblioteka Akustyczna Sp. z o.o. Język publikacji: polski
ISBN: 978-83-280-0864-9 Data wydania:
Lektor: Anna Buczek
Kategoria: audiobooki >> obyczajowe
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).

W 2009 roku nakładem W.A.B. ukazała się powieść Piaskowa Góra, nominowana do nagród NIKE i GDYNIA, a rok później jej kontynuacja, Chmurdalia, która była finalistką kolejnej edycji nagrody NIKE. Piaskowa Góra została przełożona na język niemiecki, węgierski, hebrajski i macedoński; niemiecka wersja powieści znalazła się w finale Międzynarodowej Nagrody Literackiej. W przygotowaniu wydanie francuskie, chorwackie i arabskie. Chmurdalia ukazała się w Niemczech, w przygotowaniu wydanie węgierskie. Prawa do Ciemno, prawie noc zostały sprzedane do Izraela.

Początek lat 70 poprzedniego wieku. Jadzia Maślak przyjeżdża do Wałbrzycha z wioski pod Skierniewicami i prosto z oblodzonych schodów dworca wpada w ramiona nadgórnika Stefana Chmury, syna przesiedleńców ze Wschodu. Od tej chwili jej życie toczy się na tle wałbrzyskiego krajobrazu. Dziewczyna idzie ze Stefanem do ołtarza ubrana w suknię z poniemieckiej firany. Wprowadza się do bloku na Piaskowej Górze, gdzie zawsze wieje wiatr. W końcu rodzi bliźniaczki: jedną martwą, drugą żywą, Dominikę - niepodobną do nikogo z rodziny.

Interesują mnie już tylko opowieści. Wymyślam je, wpuszczam w język i czuwam nad tym, jak rosną. Fascynują mnie pokrętne genealogie i rodzinne (nie)podobieństwa. Ludzie jak ziarnka piasku, brzydkie miasta i stacje, na których nie zatrzymują się pośpieszne. Inność, która pojawia się jak Dominika Chmura z Piaskowej Góry i ukazuje to, co ukryte pod pozorem przeciętności i normy.
- Joanna Bator

Piaskowa Góra to jedna z najlepszych książek, jakie ostatnio czytałem.
W głowie ciągle mam rytm, brzmienie i smak narracji, jaką uwodzi Bator w swojej książce. Słowa bowiem w jej powieści płyną niczym wodospad, który podziwiamy na zdjęciu o doskonałej rozdzielczości.

- Marcin Wilk, Czas Kultury

Piaskowa Góra jest utworem znakomitym.
- Dariusz Nowacki, Gazeta wyborcza

Niezwykła powieść o narodzinach i rozpadzie społeczeństwa socjalistycznego, którym rządziła zasada identyczności.
- Przemysław  Czapliński


Joanna Bator – Kulturoznawczyni i filozofka, która porzuciła karierę naukową dla literatury. Laureatka Nagrody Literackiej NIKE za powieść Ciemno, prawie noc (W.A.B. 2012). Felietonistka Gazety Wyborczej. Jest wielbicielką i znawczynią kultury japońskiej, za książkę Japoński wachlarz (2004, wyd. poszerzone W.A.B. 2011) otrzymała Nagrodę im. Beaty Pawlak.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Recenzje na blogach:

mcagnes.blogspot.com Dowolnik: "Piaskowa Góra" Joanna Bator - ładne, ale mnie nie porwało
klub-aa.blogspot.com Klub A+A. Ambrose i Andrew Vysotsky: Joanna Bator "Piaskowa Góra" - Dramat bocianiego gniazda

Darmowy fragment publikacji:

Pobierz darmowy fragment (mp3)

Gdzie kupić całą publikację:

Piaskowa Góra
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: