Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00251 005262 18970583 na godz. na dobę w sumie
Dynastia Miziołków - audiobook
Dynastia Miziołków - audiobook
Autor: Długość nagrania: 03:49:17
Wydawca: Biblioteka Akustyczna Język publikacji: polski
ISBN: 978-836-144-555-5 Rok wydania:
Lektor: Artur Barciś
Kategoria: audiobooki >> dla dzieci i młodzieży >> dla dzieci >> literatura przygodowa
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).
Joanna Olech w przezabawny sposób opowiada perypetie rodzinne pewnego 12-letniego chłopca nazywanego przez mamę Miziołkiem.

„Dynastia Miziołków” to pamiętnik chłopca w wieku szkolnym, który pisze o swojej niezwykłej rodzinie, szkole i kolegach. Jego rodziców – nazywanych przez dzieci Mamiszonem i Papiszonem – na pewno nie można zaliczyć do „nudziarzy”. Pełna energii, ciekawa świata mama ciągle próbuje nowych rzeczy: zapisuje się na kurs medytacji, który wkrótce zamienia na ćwiczenia na siłowni, te zaś porzuca dla nauki gry na mandolinie. Przez jakiś czas wraz z ekologami manifestującym w obronie wielorybów. W końcu zostaje pisarką. Jej przeciwieństwem jest tata – zamyślony, na ogół ze stoickim spokojem znosi kolejne zwariowane pomysły żony. Miziołek ma dwie młodsze siostry: Kaszydło i Małego Potwora, i dzięki nim nigdy się nie nudzi.
Chłopiec nie pomija w swoim pamiętniku przygód ze szkoły i podwórka, przeżywanych razem z kolegami Fifą i Piromanem. Opowiada o nauce, z którą całkiem nieźle sobie radzi, choć zdarza mu się dostać jedynkę. Uwagę Miziołka zaprząta zresztą nie tylko zdobywanie wiedzy, lecz także koleżanka z klasy Beata – nie dość że bardzo ładna, to jeszcze wysportowana.
Joanna Olech stworzyła pełną domowego ciepła i jednocześnie skrzącą się dowcipem historię rodziny, która mogłaby mieszkać obok nas. Zalety książki podkreśla interpretacja Artura Barcisia – doskonałego aktora teatralnego i filmowego, zajmującego się również dubbingiem.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:

Pobierz darmowy fragment (mp3)

Gdzie kupić całą publikację:

Dynastia Miziołków
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: