Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00481 007190 19968600 na godz. na dobę w sumie
Dama kameliowa - audiobook
Dama kameliowa - audiobook
Autor: Długość nagrania: 06:31:54
Wydawca: Biblioteka Akustyczna Język publikacji: polski
ISBN: 978-836-144-562-3 Rok wydania:
Lektor: Marcin Popczyński
Kategoria: audiobooki >> literatura piękna, beletrystyka >> romans
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).
Słynna powieść o tragicznej miłości młodego prawnika Armanda Duvala i pięknej paryskiej kurtyzany Małgorzaty Gautier, zwanej „damą kameliową”.

Aleksander Dumas napisał powieść, która weszła do klasyki literatury pięknej. Postać głównej bohaterki wzorował prawdopodobnie na swojej kochance, znanej paryskiej kokocie, Marie Duplessis.
Młodzieniec z dobrego, chociaż niezbyt zamożnego domu, Armand Duval poznaje w teatrze 20-letnią kurtyzanę Małgorzatę Gautier. Ich ponowne spotkanie po dwóch latach staje się początkiem płomiennego romansu. Kochanka wielu mężczyzn należących do elity towarzyskiej Paryża, przyzwyczajona do luksusu, chora na gruźlicę, nie chce jednak zrezygnować całkowicie z dotychczasowego trybu życia, co budzi niezadowolenie Armanda i jest powodem ciągłych kłótni. Oburza go, że dziewczyna cały czas korzysta ze wsparcia dotychczasowego opiekuna – starego hrabiego G. Aby zaspokoić wygórowane potrzeby finansowe Małgorzaty i spłacić jej długi, młody człowiek coraz częściej zaczyna pojawiać się w domach gry. Czy tak burzliwy związek może przetrwać próbę czasu?
„Dama kameliowa” to powieść o wielkiej i niszczącej sile namiętności, a także o poświęceniu dla drugiej osoby. Dumas w mistrzowski sposób przedstawia historię młodych kochanków próbujących cieszyć się każdym dniem wspólnego życia. Uniemożliwia im to jednak zepsuty świat paryskiej arystokracji.
Książkę czyta aktor teatralny i filmowy Marcin Popczyński.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:

Pobierz darmowy fragment (mp3)

Gdzie kupić całą publikację:

Dama kameliowa
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: