Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00383 006889 19967409 na godz. na dobę w sumie
Bibuła - audiobook
Bibuła - audiobook
Autor: Długość nagrania: 492 min
Wydawca: Fundacja Wolne Dźwięki Język publikacji: polski
ISBN: Data wydania:
Lektor: Maciej Gąsiorek
Kategoria: audiobooki >> edukacja, materiały naukowe
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).

Sam autor tak streścił publikację:

Pracę swą podzieliłem na trzy części. Pierwsza z nich, stanowiąca obecne wydawnictwo, zawiera opis tej części życia rewolucyjnego, która ma styczność z rozwojem
i rozpowszechnianiem druków nielegalnych – bibułą. Drugą część poświęcę – ludziom – organizacyjnej i agitacyjnej stronie życia rewolucyjnego. Wreszcie trzecią – efektom pracy rewolucyjnej i zmianom, jakie ona wywołuje w stosunkach społecznych u nas.

 

Publikacja została wydana w 1903 roku w postaci bezimiennych felietonów o wspólnym tytule 'Walka rewolucyjna pod zaborem rosyjskim. Wrażenia i fakty z ostatnich lat dziesięciu'. Bibuła Stanowi pasjonujący opis funkcjonowania konspiracyjnych wydawnictw. Podczas lektury poznajemy tajniki redagowania i powielania zakazanych druków, zorganizowaną siatkę konspiracyjnych redakcji i kolporterów, a także metody przemycania pism poza granicę zaboru.

Pod koniec 1903 roku redakcja 'Naprzód' ujawniła nazwisko autora i zakończyła druk pierwszej części opowiadań w postaci wydania książkowego o tytule 'Bibuła'.

Z zamierzonych trzech części, o których mówił autor we wstępie swojej pracy, do skutku doszła tylko pierwsza – 'Bibuła', którą przedstawiamy w postaci audiobooka o tym samym tytule.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:

Pobierz darmowy fragment (mp3)

Gdzie kupić całą publikację:

Bibuła
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: